Επιτυχόντες ΔΠΜΣ Ακ.Έτος 2013-2014

Η Ειδική Διατμηματική Επιτροπή στη συνεδρίαση της 1/7/2013 ενέκρινε την πρόταση της Επιτροπής Επιλογής Μεταπτυχιακών Φοιτητών για το ακαδημαϊκό έτος 2013-2014.
Η Επιτροπή έλαβε υπόψη το βαθμό πτυχίου, τη θεματική περιοχή της πτυχιακής εργασίας (αν υπάρχει), την εργασιακή εμπειρία, την ενασχόληση με αντικείμενα σχετικά με το πρόγραμμα, τη γνώση ξένων γλωσσών, μεταπτυχιακές σπουδές και την ερευνητική δραστηριότητα.
Η Επιτροπή επισημαίνει τον ικανοποιητικό αριθμό υποψηφιοτήτων, την τάση εδραίωσης του ΔΠΜΣ τόσο εντός όσο και εκτός των δυο Τμημάτων που συμμετέχουν στην οργάνωση του, τη διάδοση θετικής εικόνας από τους φοιτητές και τους αποφοίτους του Προγράμματος, την πολύ καλή ποιότητα υποψηφίων, το ευρύ φάσμα υποψηφίων, την καλή ανταπόκριση της βιομηχανίας και των στελεχών και τέλος την πολύ καλή τοποθέτηση του προγράμματος έναντι του ανταγωνισμού.
Η Επιτροπή θέλει να ευχαριστήσει όλους τους υποψηφίους για την εκδήλωση ενδιαφέροντος στο πρόγραμμα και τη συμμετοχή τους στη διαδικασία αξιολόγησης. Ολοκληρώνοντας τη διαδικασία επιλογής, αποφασίζει ομόφωνα τον ακόλουθο κατάλογο επιτυχόντων και επιλαχόντων για το ακαδημαϊκό έτος 2013-2014.

Επιτυχόντες (με αλφαβητική σειρά)

1. Αναστασόπουλος Ιωάννης
45. Χρόνης Αλέξανδρος

Αλλοδαποί:
Anna Khitarova

Επιλαχόντες (κατά σειρά προτεραιότητας):

1. Γκινάλα Άννα
2. Κουλοπούλου Αμαλία
3. Μπαρκούζου Δήμητρα
4. Μητσόπουλος Μάριος- Αντώνιος
5. Γατσώρης Βασίλειος
6. Σταυράκη Βενετία- Μαρία
7. Καλανίδης Δαμιανός
8. Αϊβάζης Φίλιππος
9. Μαλτέζου Σοφία
10. Τόγκας Δημήτριος
11. Βεϊζάι Έντισον
12. Αργυρού Παναγιώτης
13. Τζανιδάκης Ειρηναίος

Η Ειδική Διατμηματική Επιτροπή επιθυμεί να συγχαρεί τους επιτυχόντες και επιλαχόντες για την επιλογή τους.
Οι εγγραφές στο πρόγραμμα θα γίνουν σε δυο περιόδους (αρχές και τέλη Οκτωβρίου), κατόπιν σχετικής ανακοίνωσης το Σεπτέμβριο. Αμέσως μετά θα ανακοινωθούν οι αναπληρώσεις των κενών θέσεων σύμφωνα με την κατάταξη των επιλαχόντων και ο τελικός κατάλογος εγγεγραμμένων. Για την εγγραφή στο πρόγραμμα, ο κάθε φοιτητής θα πρέπει να έχει καταθέσει προκαταβολή των φοιτητικών εισφορών ύψους 200€ σύμφωνα με τις οδηγίες που θα ανακοινωθούν το Σεπτέμβριο. Το ύψος των διδάκτρων ανέρχεται σε 900 Ευρώ ανά εξάμηνο (συνολικά 3600 Ευρώ για τα τέσσερα εξάμηνα φοίτησης – Η προκαταβολή συμπεριλαμβάνεται στα 3600 ευρώ). Σε περίπτωση μη ενδιαφέροντος εγγραφής στο πρόγραμμα, παρακαλούνται οι επιτυχόντες να επικοινωνούν άμεσα με την κα Καναβού στο τηλέφωνο 210-7275337 ή στο kkanavou@di.uoa.gr .

Αθήνα 1 Ιουλίου 2013