Αιτήσεις Υποψηφιότητας για Ακ. Έτος 2013-2014

Στα πλαίσια του Διατμηματικού Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών στη Διοίκηση και Οικονομική των Τηλεπικοινωνιακών Δικτύων, που συνδιοργανώνουν τα Τμήματα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών και Οικονομικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Αθηνών, καλούνται οι ενδιαφερόμενοι να καταθέσουν αιτήσεις για το ακαδημαϊκό έτος 2013-2014. Οι αιτήσεις θα γίνονται δεκτές από την 20η Μαΐου έως και την 31η Μαΐου 2013 από τη Γραμματεία του Τμήματος Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών (κτίρια Πληροφορικής, Πανεπιστημιούπολη, Ιλίσια, τηλ. 210-7275338), κάθε Δευτέρα, Τετάρτη και Παρασκευή από 11.00 π.μ. ως 14.00 μ.μ.
Το αρχείο της προκήρυξης θα το βρείτε εδώ.

Αίτηση υποψηφιότητας μπορούν να υποβάλλουν πτυχιούχοι Τμημάτων των Σχολών Θετικών Επιστημών, Πολυτεχνικών Σχολών, Οικονομικών Σχολών και Σχολών Διοίκησης όλων των ΑΕΙ της ημεδαπής και ομοταγών αναγνωρισμένων Τμημάτων της αλλοδαπής καθώς και πτυχιούχοι αντιστοίχων Τμημάτων των ΤΕΙ. ∆ικαίωµα αίτησης έχουν και οι τελειόφοιτοι των ανωτέρω τμημάτων, οι οποίοι μπορούν να εγγραφούν στο ΔΠΜΣ (εφόσον γίνουν δεκτοί) µόνο αν προσκομίσουν αντίγραφο πτυχίου ή υπεύθυνη δήλωση ολοκλήρωσης των σπουδών τους έως τις αρχές του Οκτωβρίου 2013.
Μπορούν να αποστέλλονται και ταχυδρομικά ( με σφραγίδα ταχυδρομείου μέχρι και την 31η Μαΐου 2013) στη διεύθυνση:
Ε.Κ.Π.Α
Τμήμα Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών
Πανεπιστημιούπολη Ιλίσια,
Τ.Κ.15784 ΑΘΗΝΑ
(για τη Γραμματεία του Τμήματος).

Οι υποψήφιοι πρέπει να προσκομίζουν:
1. ΑΙΤΗΣΗ
2. ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΣΥΝΗΜΜΕΝΑ
1. Τίτλοι Σπουδών.
2. Αναγνώριση ΔΟΑΤΑΠ (όπου απαιτείται).
Αναλυτική(ές) Βαθμολογία(ές).
Βιογραφικό σημείωμα.
Δυο συστατικές επιστολές.
Αποδεικτικά γνώσης ξένων γλωσσών.
Αποδεικτικά επαγγελματικών δραστηριοτήτων.
Δυο φωτογραφίες.

Πληροφορίες για το Πρόγραμμα παρέχονται από την κα. Κων/να Καναβού ( τηλ. 210-7275337, e-mail: kkanavou@di.uoa.gr) και στην ηλεκτρονική διεύθυνση www.odt.uoa.gr.